10 بازی برتر ماه 10 برنامه برتر ماه
برترین ها:
اپلیکیشن خلافی خودرو + پلیس+10

اپلیکیشن خلافی خودرو

همین حالا گوشیت رو تبدیل به پلیس+10 کن

باهاش خلافی ماشینتو بگیر

نمره منفی گواهینامتو استعلام کن

به جریمه هات اعتراض کن و...

دانلود مستقیم

اپلیکیشن جالب سفیدی دندان!

اپلیکیشن سفیدی دندان

دیگه نیازی نیست هزینه زیادی برای دندانپزشکی بپردازی

این برنامه بسیار کم حجم رو دانلود کن

تا با چند راه حل خونگی دندوناتو سفید کنی

دانلود مستقیم

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکاتتلفنهای هوشمند امروزی که جزء جدانشدنی زندگی ما شده اند،انجام بسیاری از کارها را برای ما سهل تر کرده اند. آنها قادر هستند که امکانات متعددی را از طریق اتصال به اینترنت برایمان مهیا سازند و در این میان نقش سرعت اینترنت و میزان آنتن دهی تلفن برای ما بسیار مهم خواهد شد.در این پست مروری داریم بر انواع سطوح آنتن دهی اینترنت و نیز روشهای افزایش آن در تلفنهای هوشمند اندرویدی، که امیدواریم همراه ما باشید.

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

 

اگر شما هم از کاربران تلفن همراه و استفاده کننده ی بسته های اینترنتی باشید حتما علامت هایی مانند G , H+, H , … را که هنگام اتصال به اینترنت در بالای دستگاهتان ظاهر میشود را مشاهده کرده اید و برایتان سوال پیش آمده که معنای آنها چیست.

 مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

::.انواع علامتهای مربوط به اینترنت :

G : این علامت مخفف GPRS و عبارت(General Packet Radio Service) میباشد و به معنای سرویس نسل دوم(۲G) اینترنت میباشد و با سرعتی بین ۵ الی ۱۴ کیلو بایت در ثانیه اطلاعات را منتقل میسازد.این به معنای قدیمی بودن و ضعیف بودن این نسل میباشد و برای مصارف بسیار جزیی مثلا رد وبدل کردن پیامهای مسنجرهایی مانند تلگرام مناسب است و نیز در بهترین حالت میتوانید یک صفحه ی اینترنتی را لود کنید.در برخی از مناطق دورافتاده و خارج از محدوده میتوان این علامت را روی تلفن مشاهده کرد.

 

E : مخفف EDGE  و عبارت (Enhanced Data GSM Evolution) میباشد،که مانند GPRS نسل دوم محسوب میشود و برخی آن را نسل ۲.۵ یا ۲.۷۵ نیز میدانند زیرا میتواند باسرعت بیشتری معادل ۴۰۰کیلو بیت و در بهترین حالت حدود ۱مگابیت برثانیه اطلاعات را منتقل کند.در این حالت نیز میتوانید یک صفحه ی اینترنتی را در زمان نسبتا کمتری لود کنید.اپراتورهای تلفن همراه در اکثر مناطق این سرویس را پوشش میدهند.

 

۳G : این علامت همانطور که از نام آن پیداست بیانگر نسل سوم ارتباطات میباشد و قادر است اطلاعات را با سرعتی معادل ۳۸۴ کیلو بیت برثانیه و در بهترین حالت تا ۴۲ مگابیت برثانیه منتقل کند بطوریکه یه تماس تصویری را میتوان با آن برقرارکرد ویا باسرعت بیشتری یک صفحه ی اینترنت را گشوده و حتی یک موزیک را دانلود نماییم.

H : این علامت مخفف High Speed Down link Packet Access میباشد و بر اساس نسل سوم طراحی شده ولی سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالاتر و در حدود ۱.۷۵ مگابیت برثانیه میباشد.نام دیگر آن ۳.۵ G میباشد و اکثر اپراتورها در بسیاری مناطق این سرویس را نیز پوشش میدهند.

 

+H : این سرویس که گاها به عنوان نسل چهارم نامیده میشود میتواند با سرعتی معادل ۲۱ مگابایت برثانیه اطلاعات را منتقل کند،بطوریکه به راحتی از پس دانلود فیلم یا تصاویر HD  برمی آید منتها این سرویس هنوز به طور کامل در سراسر مناطق پوشش دهی نشده است.

 

۴G : نسل چهارم سرویسهای ارتباطی (LTD) یا Long Term Evolution میتواند تحقق بخش بسیاری از آرزوهای کاربران اینترنتی باشد زیرا با کمک آن میتوان سریعترین و بهترین نوع اینترنت را تجربه کرد گویی که یک وایفای همراه را همیشه با خود دارید و هر نوع اطلاعاتی را که بخواهید میتوانید با کمک این سرویس رد وبدل سازید.

۵G و ۶G  : گفتنی است نسل پنجم و ششم اینترنت که سرعتی بیشتراز نسلهای قبلی دارند در راه هستند و اکنون در برخی از کشورها این سرویسها برقرارند.


مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات


::. بررسی میزان پوشش دهی اینترنت در ایران :

رایـــــتل : این اپراتور که با شعار “پیشگام در ۳G و متمایز در ۴G ” پا به عرصه ی رقابت با دو اپراتور دیگر گذاشته ،سرعتی در حد ۴G را برای مشترکین خود ارائه کرده است و برای استفاده از این نوع سرویس نیازی به تنظیمات پیچیده و یا تغییر سیمکارت ندارد، زیرا از ابتدا سیمکارتهای خود را برمعنای نسل چهارم منتشرکرد.این اپراتور مدعی است که میتواند ۱۰ برابر سرعت GPRS  را در مناطق تحت پوشش خود به مشترکین عرضه کند.

همراه اول : اولین اپراتور کشور با معرفی بسته های اینترنتی نوترینو مانند آلفا وآلفا+ اینترنت نسل ۲ و ۳ را به کاربر ارائه میدهد.سرویس آلفا بر پایه نسل ۲ قرار دارد با سرعت ۱۹۶Kbps بسیار مناسب کارهای سبک اینترنتی و از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه میباشد ،همچنین سرویس نوترینوی آلفا + با سرعت ۸Mbps برای ارسال فایلهای ویدئویی و تماسهای تصویری کاربرد خوبی دارد.برای استفاده از نسل ۴ این اپراتور باید سیمکارت خود را تعویض نمایید.

ایرانسل : این اپراتورکه پیشگام در خدمات اینترنتی و ارائه ی جدیدترین سرویسهای اینترنتی میباشد رقابت تنگاتنگی در زمینه ی ارائه ی بهترین سرویسهای نسل ۴ را آغاز کرده و با ارائه ی بسته های بسیار مناسب و پوشش دهی در حدقابل قبول توانسته است نیاز مشترکین خود را فراهم سازد.برای دسترسی به خدمات نسل چهارم این اپراتور نیز باید سیمکارت خود را تعویض نمایید.مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

رومینگ تلفن همراه:

با توجه به قراردادی که بین سه اپراتور بزرگ کشور بسته شد،هرسه این اپراتور میتوانند در نواحی که فاقد پوشش هستند از آنتن دهی اپراتور دیگر بهره مند شوند و این اقدامی مناسب در جهت رفع مشکل “عدم دسترسی به سرویس” برای مشترکین است،زیرا از این پس در اکثر نواحی،جاده ها،مناطق کوهستانی و … میتوانیم به اینترنت هرچند از نسل دوم باشد ،دسترسی داشته باشیم.


::. روش افزایش سرعت اینترنت در دستگاههای اندرویدی :

اگر از بسته های اینترنت استفاده میکنید باید تنظیمات مربوط به اپراتور سیمکارت خود را قبلا انجام دهید،اگر روش انجام آنرا نمیدانید بهتر از پشتیبانی اپراتور خود کمک بگیرید.اما یک روش کلی برای تنظیم بالاترین میزان سرعت در تلفنهای همراه را در زیر بررسی می نماییم.

ابتدا وارد تنظیمات تلفن خود میشویم.

.

    مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

.

اکنون وارد قسمت More Networks میشویم.

.

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

.

-حال باید Mobile Networks  را انتخاب نماییم.

.

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

.

– Network mode را انتخاب می نماییم.

.

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

– اولین گزینه یعنی (WCDMA/GSM)  را فعال می نماییم.

مقایسه علائم سطح های آنتن دهی اینترنت در اندروید + نکات

.

-با انجام اینکار در هرمنطقه ای که باشید بصورت خودکار بالاترین سطح اینترنت بر روی تلفن شما یافته میشود.

::.سایر نکات لازم برای داشتن سرعت بالاتر:

  • هر یک از اپراتورها در مناطق خاصی پوشش بسیار عالی دارند و بهتر است قبل از خرید سیمکارت خود حتما از طریق قسمت “بررسی مناطق تحت پوشش” که در صفحه ی اینترنتی مربوط به آنها قرار دارد جستجو نمایید و سیمکارتی را تهیه نمایید که در محدوده ی شما پوشش عالی و نسل ۴ ارائه میکند.
  • بهتر است سیمکارت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل خود را تعویض کنید تا بتوانید سرعت بیشتری را تجربه کنید.
  • هنگام خرید تلفن همراه لازم است تحقیق کنید که آیا از سرویسهای نسل جدی پشتیبانی میکند یا خیر.

.

.

::.. پایان ..::
…………………………………………

استفاده از متن آموزش ها فقط با ذکر منبع اندروید سیتی بلامانع است

موفق باشید – آموزش اندروید سیتی

…………………………………………

.


بدمتوسطخوبخیلی خوبفوق العاده! (رأی دهید!)

جدیدترین ها

Mina می گوید:
پاسخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

خیلی عالی حیفم میاد تشکر نکنم ممنون.

زمانی (تیم اندروید سیتی) می گوید:
پاسخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

خیلی ممنون از نظر شما،
موفق باشید دوست عزیز.

محمد رضا می گوید:
پاسخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

خیلی ممنون کمک های زیادی به من کردید فقط یک سوال میمونه اون هم این است که اینترنت سیم کارت رایتل بهتر است یا ایرانسل

زمانی (تیم اندروید سیتی) می گوید:
پاسخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

خواهش میکنیم دوست عزیز.
در مورد بهتر بودن نمیشه بطور کامل نظر داد،اما برای نتیجه ی بهتر گرفتن میتونید از سایت هر اپراتور وارد صفحه ی ” مناطق تحت پوشش” شده و نام منطقه ی خودتون رو سرچ کنید تا متوجه بشید که در محل زندگی یا کار شما کدام اپراتور پوشش دهی بهتری دارد.
موفق باشید.

masan می گوید:
پاسخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

عالی بود

زمانی (تیم اندروید سیتی) می گوید:
پاسخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

خیلی ممنون از نظر شما.
موفق باشید.

محمد رضا می گوید:
پاسخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

بله شما درست فرمودید اما راجع به تنظیمات آخر این آموزش وقتی من تلفن همراه ام را رویWCDMA/GSMمیزارم علامت اینترنت من بیشتر مواقع به E تبدیل میشه ولی وقتی روی WCDMAتنها میزارم HوH+میگیره و همونطور که اشاره کردم خیلی مواقع هم قطع میشه دراین مورد راهی برای افزایش سرعت هست؟؟

زمانی (تیم اندروید سیتی) می گوید:
پاسخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

متاسفانه راه دیگری وجود نداره، و تمام نکات رو قبلا عرض کردیم.
امیدوارم که تونسته باشم کمکی کرده باشم.
موفق باشید.

m.samani می گوید:
پاسخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

سلام, یه سری از مناطق چون تری جی نیستن تلفن همراه خودکار روی شبکه ی تو جی قرار میگیره, شما احیانا از مرکز شهر دور هستید و ضعف دریافت سیگنال قوی تری جی دارید, اگه شبکه رو خودکار کنید و به مرکز شهر برید میبینید که مشکل سرعت کم رفع میشه!
البته این مشکلیه که من خودمم داشتم قبلا.

محمد رضا می گوید:
پاسخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

با سلام خدمت شما افراد پرتلاش سایت و کانال اندروید سیتی. راجع به این قسمت بنده یک سیم کارت ایرانسل نسل ۴(۴G)خریداری کرده ام اما در تلفن همراه من که(SAMSUNG A500)هست و محل مسکونی ما استان و شهر اصفهان است تلفن من فقط HوH+ را میگیره و خیلی از مواقع قطع میشه،لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید

زمانی (تیم اندروید سیتی) می گوید:
پاسخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

باسلام.
دوست عزیز اگر تنظیمات موجود در قسمتهای انتهایی این آموزش رو انجام بدید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.با توجه به اینکه فاصله ی شما از دکلهای مخابراتی چقدر هست سرعتتون تغیییر میکنه.
در ضمن شما فرمودید که سرعتتون اکثرا H+ هست که این به معنای کیفیت خوب و سرعت بالای اینترنت شماست.

برنامه پرطرفدار پیتزا!

اپلیکیشن پیتزا اندروید

تنها با دانلود این برنامه سبک

طرز تهیه بیش از 40 نوع پیتزای مختلف و لذیذ را در گوشی خود داشته باشید.

دانلود مستقیم


استخدام سردبیر در اندروید سیتی :)