همانطور که احتمالا می دانید به طور پیش فرض امکان ضبط مکالمه و قابلیت منشی تلفنی در سیستم عامل اندروید وجود ندارد و در عمل، برنامه هایی که بخواهند این قابلیت یعنی ظبط مکالمات و صدا را به دستگاه اندرویدی شما اضافه کنند یا محدودند و یا ناکارآمد.برنامه Call Recorder این مشکل را تا حد بالایی مرتفع ساخته و با بهره گیری از ۴ تکنولوژی جدید ظبط صدا امکاناتی نظیر رکورد مکالمات تلفنی دو طرفه، ظبط زمان بندی شده مکالمات، ذخیره با فرمت های WAV, AMR, MP3 و همچنین امکان ویرایش اطلاعات مربوط به مکالمات ضبط شده را در اختیار شما قرار داده و صدایی بدون نویز را به شما تحویل می دهد.

در این برنامه ۴ روش مختلف برای رکوردینگ وجود دارد :

دقت : روش ظبط را از مسیر Setting → Recording → Recording Method باید انتخاب کرد.

۱- Standard API : در این روش نیاز به روت ندارید و ظبط از طریق میکروفون صورت می گیرد و نه خط تلفن اصلی.برای استفاده از این روش به مسیر انتخاب روش رفته و گزینه Standard API را انتخاب نمایید.پیشنهاد می شود اگر گوشی شما روت نیست همین روش را انتخاب کنید.

۲ – CAF : این روش نیازمند روت بوده و دقت داشته باشید که در این روش اگر گوشی شما در لیست گوشی های قابل ساپورت برنامه نبودند حداقل دستگاهی را انتخاب نمایید که چیپست آن با گوشی شما یکی باشد.برای فعال سازی این روش، به مسیر انتخاب متد رفته و CAF را انتخاب نمایید.

۳- ALSA : این روش دقیقا همانند روش فوق بوده با این تفاوت که اولا روش دوم توابع بیشتری را پشتیبانی می کند و لذا بهتر است و همچنین برای استفاده از روش سوم باید افزونه را که در ادامه مطلب قرار داده شده، نصب نمایید و سپس از مسیر انتخاب متد گزینه ALSA را برگزینید.

۴- Kernel : این متد نیازمند روت بوده و آخرین روشی است که توصیه می شود و بیشتر برای گوشی های با سخت افزار قدیمی توصیه می شود.

دوستان عزیز دقت کنید که نسخه های ۱.۶.۲ به بعد دارای محدودیت زمانی در استفاده می باشند ولی نسخه ۱.۵.۲ کاملا کرک شده و بدون محدودیت است که آن را برای شما قرار داده ایم و پیشنهاد می کنیم ابتدا نسخه جدید آن را نصب و استفاده نمایید و پس از اتمام آن، نسخه بینهایت آن را نصب نمایید!

لیست گوشی هایی که به صورت کامل توسط برنامه پشتیبانی می شوند :

– HTC Desire
– HTC HD2
– Google Nexus One
– HTC Desire HD
– HTC Desire Z
– HTC Desire S
– HTC Incredible S
– HTC Thunderbolt
– HTC Sensation
– HTC EVO 3D (CDMA)
– HTC Hero
– HTC Wildfire
– ZTE Blade
– Sony Ericsson XPERIA ray
– Sony Ericsson XPERIA arc
– Samsung Galaxy S II X (SGH-T989)
– Galaxy Nexus (alsa required)
– Samsung Galaxy R (alsa & Chinese kernel required)

لیست گوشی هایی که از روش اول (Standard API) پشتیبانی می کنند :

– Sony Ericsson XPERIA mini pro

– Samsung GT-I9000 Galaxy S (Darky’s 9.5 ROM)

– Samsung Galaxy SL i9003

– Samsung GT-I9001 Galaxy S Plus

– Samsung GT-I9100 Galaxy S II (Preferences: Audio source – voice uplink, and voice downlink for BT)

– Samsung GT-I9300 Galaxy S III

– Motorola RAZR i

– Samsung GT-N7000 Galaxy Note | MOD for ICS

– Alcatel OT-990

– HTC One X (tutorial here)

– Samsung Xcover2 GT-S7710