SimCity BuildIt را میتوان بعنوان یکی از شاهکارهای استودیوی بازیسازی EA GAMES معرفی نمود که با خلاقیت در ارائه ی گیم پلی جذاب توانسته مورد استقبال میلیون ها کاربر اندرویدی قرار گیرد و امتیاز ۴.۴ از ۵ گوگل پلی را از آن خود کند.در SimCity قرار است مدیریت کامل یک شهر را به عهده بگیرید و در نظم بخشیدن به اوضاع آن تلاش کنید.در ابتدا وسعت شهرتان زیاد نیست اما با ساخت خیابان ها و مدیریت درآمدهای روزانه میتوانید سرمایه ای جمع کنید و در قسمت های سودآور سرمایه گذاری کنید و سپس با بیشتر شدن ثروت به ساخت و ساز برج ها بپردازید و از خرید و فروش آنها سود ببرید. در این میان اولویت اصلی رضایت شهروندان است و همواره باید مراقب باشید که Civilians سبزرنگ بماند.

در شهر گردش کنید و علاوه بر لذت بردن از مناظر، مشکلات مردم مانند نبود سیستم آب و برق، ترافیک و نبود شغل را از نزدیک دریابید و در حل آنها تلاش کنید، اینکه تا چه حد بتوانید مردم را راضی نگه دارید و برایشان شغل و درآمد فراهم کنید در محبوبیت شما نقش خواهد داشت و حتی باعث مهاجرت مردم شهرهای دیگر می شود.پس بسته به نیاز مردم کارخانجات بزرگ بنا کنید و سعی کنید بخش های صنعتی مانند کارخانجات و تولیدی ها را از قسمت های مسکونی دور نگه دارید تا شهر آلوده نشود.

ساخت مسیرهای رفت و آمد و خطوط ریلی و قطارهای داخل شهری باعث سهولت در حمل و نقل شهروندان شده و آنها قدردان زحمات شما خواهند بود. SimCity BuildIt با داشتن گرافیک خیره کننده و سه بعدی و موسیقی متن بسیار جذاب برای پر کردن اوقات فراغت افرادی که به بازیهای مدیریتی و شهرسازی علاقمند هستند پیشنهاد می شود.

ویژگی های بازی SimCity BuildIt اندروید :

-چالش هایی مانند ترافیک شهری، آتش سوزی و آلودگی هوا

-بنا کردن انواع ساختمان برای رفع نیاز مردم مانند مغازه ها و برج ها

-ماجراجویی و گشت و گذار در شهر با نمای سه بعدی و زاویه ۳۶۰ درجه

-سیستم واقع گرایانه از گردش شب و روز