همین دو شب پیش بود که برای ساعاتی مسنجر واتس اپ از دسترس کاربران ایرانی خارج شده بود و اما این بار نوبت پیام رسان فوق محبوب تلگرام رسیده است.

دقایقی پیش متوجه شدیم که تلگرام از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است.

البته هنوز دلیل اصلی این قطعی مشخص نیست و شاید کمی زود باشد که بخواهیم فیلتر شدن را دلیل اصلی این قطعی بدانیم.جالب است بدانید که این قطعی در تمامی پلتفرم ها از جمله اندروید و حتی نسخه کامپیوتر برنامه تلگرام ایجاد شده است.

از آنجایی که در صفحه رسمی تویتر تلگرام هیچ خبری در این مورد منتشر نشده است، احتمال دارد یکی از دلایل اصلی قطعی داخلی باشد!

بروزرسانی ۲ : پس از فعال سازی فیل-تر-شکن و تست مجدد برنامه باز هم اتصالی صورت نگرفت پس شاید بتوان فعلا احتمال فیلتر شدن تلگرام را بسیار کمتر از سایر موارد دانست.

بروزرسانی ۳ (ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه) :دقایقی پیش تلگرام به روال عادی خود بازگشت.امیدواریم دیگر قطعی صورت نگیرد.

بروزرسانی ۴ (ساعت ۱۰ و ۵۱ دقیقه) : مثل اینکه باید گفت این قصه سر دراز دارد.مجددا مسنجر تلگرام از دسترس خارج شد اما دلیل آن هنوز هم مشخص نشده است.ما هم همانند شما به دنبال ریشه اصلی این قطعی ها هستیم و مطمئنا به زودی آن را خواهیم یافت.

بروزرسانی ۵ (ساعت ۱۱ و ۲ دقیقه) :  به گزارش خبرآنلاین، نقشه زیر مناطقی که این اپلیکیشن دور از دسترس شده، نشان می‌دهد. بر این اساس، ایران جزو مناطق عمده قطعی گزارش‌شده و عمان، بخش‌هایی از اروپای مرکزی و همچنین کالیفرنیا دچار مشکل فنی شده‌اند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-02 06:45:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-02 06:46:44Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-02 06:54:07Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-02 06:55:32Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

 

پس به احتمال بسیار زیاد حجم بالای ترافیک مصرفی و فشار بر روی سرورها در روزهای تعطیلات زمستانی و ایام کریسمس دلیل اصلی این قطع و وصل شدن ها می تواند باشد و گزینه ی فیلتر شدن تلگرام همانطور که انتظار می رفت کاملا منتفی است!

بروزرسانی ۶ (ساعت ۱۵ و ۵ دقیقه) :  ارتباط تلگرام برقرار شد.احتمالا از این پس قطعی دیگری ایجاد نخواهد شد و این وضعیت پایدار است.

 

برای اطلاع از آخرین وضعیت تلگرام کافیست همین صفحه از اندروید سیتی را دنبال نمایید.